Kapat

Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance Yatırımlarını Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance Üzerine Yoğunlaştırdı

Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance şarj etme, V2G ve enerji depolama alanındaki konumunu güçlendirecek

İttifak (girişim sermayesi kolu Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance -) EV-ilişkili şirkette başka bir yatırımı duyurdu. Hareketlilik Evi olarak tanımlanan , akıllı şarj kullanarak enerji ağları içerisine araç pilleri entegre etmek için bir platform sağlıyor “bir teknoloji şirketi enerji ve depolama çözümleri “ adı altında işleri yürütecek.

Mobility House zaten çift ​​yönlü şarj (V2G) ve enerji depolaması dahil olmak üzere çeşitli projelerde Renault ve Nissan ile ortaklık yaptı.

Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance’ın herhangi bir finansal şartı açıklamadığı için bir sonraki adımın ne olacağını söylemek zor, bu yüzden bu payın ne kadar büyük olduğunu bilmiyoruz.

“Bu yatırım, Alliance Ventures tarafından başlangıçta, erken aşamada gelişim ve girişimcilerin otomotiv endüstrisi için gelecek nesil teknolojinin en son teknolojilerindeki son aşaması. Mobility House, Almanya, İsviçre ve Kaliforniya’nın Silikon Vadisi’nde bulunuyor.”

“İttifak üyesi şirketler ve Hareketlilik Evi zaten birkaç projeye başladılar. Örneğin, Hareketlilik Evi ile işbirliği yaparak Nissan LEAF, Almanya’da Taşıttan Şebekeye (V2G) projesinde kullanılan ilk elektrikli otomobildi, Hagen, Groupe Renault ile işbirliği yapan Mobility House, Avrupa’da elektrikli araç bataryalarıyla yapılan en büyük sabit enerji depolama sistemlerini pazarlayacak ve Madeira yakınlarındaki Portekiz adası Porto Santo’ı yapmak için akıllı enerji platformuyla katkıda bulunacak.”

“The Mobility House’a yapılan yatırım, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de kurulmuş başlangıçlar da dahil olmak üzere Alliance Ventures’ın 11 diğer kısmını takip ediyor.”

Alliance Global Girişimler ve Açık İnovasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Alliance Ventures Başkanı François Dossa şunları söyledi:

“Alliance Ventures, Alliance üyesi şirketlerin yarın için hareketlilik sağlamaları için ve doğru inovasyon için doğru ekosistemi sağlamayı amaçlıyor. Mobility House’ın e-mobilite ve enerji geçişi konusundaki uzmanlığı İttifak’ın sıfır emisyonlu araçlara olan taahhüdüne ve vizyonumuzun gerçekleştirilmesine katkıda bulunacaktır. ”

Mobility House’ın kurucusu ve CEO’su Thomas Raffeiner şunları söyledi:

“Alliance Ventures, The Mobility House için mükemmel bir yatırımcı. Şirketlerimizin vizyon ve beceri setinin birbiriyle çok iyi uyuşması geçmişte defalarca kanıtlandı. Daha birçok projeye başlayabilmemiz ve Sürdürülebilir bir enerji geleceğinin paylaşılan vizyonu daha da hızlı gerçekleşiyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 2 =