Kapat

RESpeed Metrosnap Otonom Araç Konsepti CES Fuarına Hazırlanıyor

Kabin bölümü ve şasi ayrı parçalardır ve bunları değiştirmek mümkündür.

CES Fuarında tanıtılacak olan yeni otonom araç konsepti birçok yenilik ile sunulacak. Rinspeed Metrosnap firması tarafından geliştirilen bu araç tamamen değiştirilebilir özelliğe sahip olacak.

Araç tamamen modüler ve kabin ile şasi ayrı ayrı konumlandırılmıştır. Bunlar değiştirebilmeniz mümkündür. Firma patronu Frank M. Rinderknecht yeni tasarım hakkında “Seri üretime doğru önemli adım atıldı.” Dedi.

Snap ailesindeki tüm modellerin arkasındaki konsept, birden fazla kabini destekleyebilen ve hatta müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak değiştirilebilen bir şasi oluşturmaktır. Bu genel fikir yeni olmasa da, Rinspeed’in takas sistemini “basit, hızlı, güvenli ve ucuz” yapma yöntemleri için patentleri mevcut.

Metrosnap kullanıcılara 130 km menzil ile sunulacak. 57 Newton metre tork üretecek olan elektrik motoru ile toplamda 85 km/s hıza ulaşabileceksiniz. Üzerinde bulunan bataryaları araçtan bağımsız olarak şarj edebilirsiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir