Kapat

Rimac, Nardo Test Seansından C_Two Prototipi ile Çıkıyor

Bu testler ile birlikte ayarlar yapılıyor

Rimac C_Two, yaklaşık olarak 2 yıl önce tanıtıldı ve artık kullanıcılara sunulması bekleniyor. Firma bu harika aracının test görüntülerini basın ile paylaştı. Nardo Test Seansında ince ayarlar yapmak için pistte görüntülendi.

Rimac, Nors Teknik Merkezinde bir C_Two prototipinin bazı resmi fotoğraflarını yayınladı. Bu testin asıl amacının sürüş dinamiklerini, direksiyon hissini, süspansiyon kurulumunu ve lastikleri değerlendirmek ve geliştirmek için olduğunu tahmin ediyoruz.

Gelecek yıl kullanıcılara sunulacak olan bu aracın testlere şimdi başlaması çok doğru bir karar olmuş. Aracı artık müşteriler için hazırlamak gerekecek. C_Two’nun performans özelliklerini incelediğimizde dört adet elektrik motoruna sahip ve 1,888 beygir gücü (1,408 kiloWat) ile sizlere harika anlar yaşatabilir. Bu gücü aslında 2,299 Newton-metre torka borçlu. Sadece 1,85 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabilir.

120 kWh pil grubu ile toplamda 550 km’ye kadar menzil gidebilir. Aracın fiyatı henüz belirlenmedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir