Kapat

Rivian, Dünyanın İlk Elektrikli Kamyonetiyle Tesla’yı Yendi mi?

Tesla mı, Rivian mı? Bu video sonuncusu olacak ve ayrıntılı bir analizini yapıyor

Bugünlerde Elektrikli Araçlar ile ilgili en sıcak konuşma konularından biri kamyonetlerle ilgili. İlk satın alacak olan kim olacak? Tesla’dan beklenen – ve Elon’un favori – modeli ? Elektrikli F-150 ? LG’den bir kamyonet GM olarak mı gizlenmiş? Birçok insan Rivian’a bahse girer. Şirket hakkında yazılan makalede rekabetten yetenekli insanları işe aldık dediler, ne kadarı doğru? Bu video onları anlamamıza yardımcı olabilir.

YouTube’da Two Bit da Vinci aracılığıyla video açıklaması

The automotive industry is well known for being astonishingly competitive, with high capital investment costs, and slim margins. Trying to start a new company to compete with the big boys, is nothing short of a fool’s errand. But in a world of proven electric motors and improving battery technology, the established giants in Detroit, Japan and Germany are quickly beginning to feel the pressure from a number of fascinating start-ups.

Bu yeni şirketlerin birçoğunun mükemmel fikirleri var, ancak onları gerçeğe dönüştürecek araçlara sahip değiller. Rivian, 2019’un mükemmel istisnası. Tesla’ya çok benzeyen Rivian, geleneksel otomobiller gibi henüz tam olarak rekabet etmeyen elektrikli araç pazarına katıldı. Rivian’ın vizyonu, çevreye yardımcı olmak için “sürüş paylaşımı ve sürücüsüz araçlara” doğru ilerlemektir. Ancak bin millik bu yolculukta daha yeni başladılar. Öyleyse üretime başlayacaklar mı yoksa diğer pek çok yeni şirket gibi ölümlerini mi karşılayacaklar?

Öyleyse, Rivian Tesla Kolasına Pepsi olmaya hazır mı? 

Ve Rivian, Tesla’yı Dünyanın İlk Elektrikli Kamyonet Aracıyla Yenebilir mi?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir