Kapat

Rivian Firması Ford, Tesla, Faraday Future ve Apple’ın Personellerini Kendine Çekiyor

İK departmanı bugünlerde oldukça meşgul…

Sunuluştan beri R1t ve R1S ilgi odağı altındadır. Sadece halkın değil, aynı zamanda orada çalışmakla ilgilenenlerin de. Verge, yüzlerce LinkedIn profili aracılığıyla araştırma yaptı ve Rivian’ın artık bir zamanlar Ford, Tesla, Faraday Future, McLaren ve hatta Apple’da bir zamanlar çalışanları aldığı görüldü.

Bilgisayar şirketinden yeteneklerini Rivian’a ödünç veren en önde gelen yönetici , Apple’da uzun yıllar boyunca Başkan Yardımcısı olan ve iPhone projesinde yer alan Mike Bell. Her neyse, makaleye göre, Rivian’daki 750 çalışanın çoğu Faraday Future’tan geliyor.

Ekibini pekiştirirken Rivian, yeni arabalarını en kısa sürede piyasaya sürmek için çalışıyor. 2025 yılının sonuna kadar, 2025 yılına kadar 6 ürüne sahip olmayı planladığına söz verdi.

Göreceli olarak yeni bir şirket olduğunu düşündüğünüzde, bunun 2009’da oluşturulduğunu öğrenmesi şaşırtıcıdır. Bu, neredeyse 16 yıl önce kutlanan Tesla kadar eski olmasını sağlıyor. 

Tesla kamyonetinden önce R1T’yi görecek miyiz? Her ne kadar bu yılın sonunda sunulması planlanmış olsa da, Tesla’nın teslimatı büyük olasılıkla satışlarına başlayacak. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + thirteen =