Kapat

Rivian R1T Elektrikli Kamyon, Ford F150 ile Nasıl Karşılaştırılır?

Ford zaten önceden planlıyor, bu yüzden geride kalmayacak.

Tamam, yukarıdaki ifade biraz sert olabilir. Ford F-150 sınıfının arasında en çok satan olmuştur. Hiçbir yere gitmiyor ve insanlar kesinlikle satın almayı bırakmayacaklar.

Yukarıdakilere rağmen, R1T’nin F-150’yi çeşitli şekillerde üstlenemeyeceğini söyleyen hiçbir şey yok. İnşallah Tesla (ve yakında Rivian) gibi şirketler tüm elektrikli motorların avantajlarını ve cesaretlerini ve artan talebin gerçekliğini kanıtladığından, Ford gibi otomobil üreticileri rakip EV’ler ile pazarlanacak.

Ford, geleceğin ve Rivian’ın potansiyelinin açıkça farkındadır. Big Three otomobil üreticisi şimdiden  adım attı ve Rivian’a 500 milyon dolar yatırım yaptı. Yukarıda, Rivian’ın araçlarını uzun yıllar boyunca çok büyük miktarlarda üretemeyebileceğini belirttiğimiz halde, Ford bunu hemen yapabilme kapasitesine sahiptir. Bu ortaklığın ne olduğunu görmek ilginç olacak.

Her halükarda, Future Car kısa süre önce yaklaşmakta olan Rivian R1T’yi efsanevi Ford F-150 ile karşılaştıran bir makale yayınladı:

“Performans açısından R1T, Ford F150’yi kilometrelerce geçiyor. Örneğin, Ford F-150’nin temel XL modeli, 290 beygir gücünde güç üreten 3.3 litre benzinle çalışan bir motor alırken, standart düşük menzilli değişken bile R1T 400 beygir gücünde bir elektrikli güç aktarma organına sahiptir.

Ford’un sadece “sınıfının en iyisi” olduğunu iddia ettiği 3.5 litrelik V6 Ecoboost motoru bile, 750 beygir gücü ve 700 beygir gücü üreten R1T’nin orta ve uzun menzilli modelleriyle karşılaştırıldığında etkileyici görünmeyen 450 beygir gücü üretmeyi başardı. sırasıyla.”

Dahası Rivian, üstün teknolojisinin geleneksel OEM’lere göre çok büyük bir avantaj sağlayacağı birçok kez paylaştı. Kabin teknolojisi ve EV ile ilgili özelliklerin yanı sıra, Rivian’ın araçları çekiş kontrolü, dört tekerlekten çekiş sistemleri ve bugün piyasadaki herşeyi havaya uçurma potansiyeli ile anında torkla övünecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 10 =