Kapat

Rivian R1T Kamyonet Full Kamp Mutfağı Taşıyacak

En azından Rivian’ın CEO’su TechCrunch’a söylediği şey buydu.

Elektrikli toplama kamyonları, daha önce de söylediğimiz gibi Kanadalı çiftçileri güldürebilir ancak off-road hayranları bir tane almak için sabırsızlanıyor. 

Bu çabaların bir parçasıydık , Rivian’daki Özel Projeler baş mühendisi Brian Gates ile Overland Expo’da sunulan R1T’de bir yürüyüşe çıktık . Her neyse, TechCrunch kamp mutfağının çok detaylı bir sunumunu yaptı. Videoda. Ve gerçekten izlemeye değer.

Bazılarınızın zaten farkında olabileceği gibi, kamp mutfağı, Rivian’ın “dişli tüneli” olarak adlandırdığı şeyin içine giriyor ; bu, şirketin gelecekteki elektrikli toplama kamyonu olan R1T’nin yatağı ve kabini arasına harici erişimi olan bir depo.

Rivian R1T Off-Road Pistlerine Tam Kamplı Mutfak Taşıyacak

EV olduğundan, R1T zaten iki brülörlü indüksiyonlu ocak ve suyu gerçekten hızlı bir şekilde kaynatan elektrikli su ısıtıcısına güç sağlar. 45 dakika boyunca çalışmaya devam ederseniz 1 mil menzili kaybedersiniz. 

Rivian R1T Off-Road Pistlerine Tam Kamplı Mutfak Taşıyacak

Temizliği kolaydır: kamp mutfağına bağlı 5 galon paslanmaz çelik su kabı yeterlidir. Ve görünüşe göre plastikten yapılmış lavabo, çıkarılabilir.

Rivian R1T Off-Road Pistlerine Tam Kamplı Mutfak Taşıyacak

Kamp mutfağında, bir kızartma tavası için çekmece, büyük bir tencere ve bir kesme tahtası gibi birden fazla bölme vardır. Hemen yanında, altı çatal, bıçak, kaşık, çelik yay ve hatta bir kahve değirmeni tutan başka bir çekmece var.

Rivian R1T Off-Road Pistlerine Tam Kamplı Mutfak Taşıyacak

Kamp mutfağının yapısı, inanılmaz derecede dayanıklı olacak reçine ve geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmış bir bileşik olan Richlite’den yapılmıştır. 

Rivian R1T Off-Road Pistlerine Tam Kamplı Mutfak Taşıyacak

Bu video ile ilgili komik olan şey, TechCrunch’ın kanalında değil, World Tech 360’ın yerinde olması. Orijinal YouTube kanalında bile aradık – boşuna. Kamp mutfağı hakkında konuşurken bulduğumuz tek şey hemen aşağıda.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir