Kapat

Saab 9-3, NEVS markası altında Elektrikli Otomobil Olarak Geri Döndü

İsveçli bir holding şirketi olan NEVS, 2012’nin başında üretimin durmasıyla Saab’ın varlıklarının geri kalanını satın aldı.

Saab 9-3 electric ile ilgili görsel sonucu

NEVS 9-3, 2002 ile Saab’ın 2012’de ölümü arasında yapılan orijinal modelle neredeyse aynıdır. Saab’ın İsveç’in Trollhattan kentindeki eski merkezinde olmasına rağmen NEVS, Çin’deki Tianjin’deki yeni tesisinde elektrik 9-3’ü üretecek.

Ä°lgili resim

NEVS 9-3 elektrikli otomobilin tek bir şarjla 300 km/s hıza ulaşabildiğini, arabanın güç aktarma organının temeli hakkında çok az şey bildirildiğini iddia ediyor. NEVS, ilk üretim aşamasında yılda 50.000 araç üretmeyi planlıyor; ikinci aşama NEVS’nin yılda 220.000 elektrikli otomobil üreteceği planlanıyor.

Ä°lgili resim

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =