Kapat

San Francisco 2040’a Kadar Emisyonsuz Taşımacılık Yapmaya Karar Verdi

Şehir aynı zamanda otoparklardaki EV şarj noktalarını da artıracak.

Şu anda EV’leri seven ve onları terk eden insanları görüyoruz. Ve Supercharger’ın erişimini engelleyen ve elektrikli arabaları yaşam tarzları için bir tehdit olarak gören. Onlar hala EV’lerin kişisel hareketliliği korumanın bir yolu olduğunun farkında değiller. Özellikle hava kirliliğinden bıkmış şehirlerde ve vatandaşlarını etkileyen sağlık problemlerinde. San Francisco gibi yerler yanmalı motorlu taşıtların 2040 yılına kadar yasaklanması planlarını açıkladı.

Otomobil üreticilerinin bu hareketi kendi başlarına yapamayacağı açık. Motor üretmek için makinelere yatırılan milyarlarca insanla, tesla premium otomobil üreticilerine uyguladığı Tesla gibi yasalar ve rekabet için olmasalar bile, her bir kuruşa ulaşmaya çalışacaklardı. Sean Mitchell, Teslarati’de bunun çok güzel bir analizini yapıyor . Okumaya değer.

San Francisco duman ve diğer nahoş olayları sona erdirmek için bu zorlamada yalnız değil. Paris ayrıca, 2030 yılına kadar sokaklarında yakıt yakan arabaları kabul etmeyeceğini açıkladı. Fransa, 2040 yılına kadar tüm ülkede bunu ortadan kaldıracak. Çin – çok kirli olan megalopolisleri ve 2018’de satılan 23 milyon arabasıyla – EV’lerin tanıtımında önemli bir rol oynuyor. Ve yeni örnekler orman yangını gibi yayıldı.

Her neyse, otomobil üreticilerine ve müşterilere uyum sağlamaları için zaman vermek gerekiyor. Bu yüzden San Francisco, “ San Francisco için Önerilen Elektrikli Araç Yol Haritası ” nda hedeflerine ulaşmak için “Geçici Hedefler” olacağını söyledi.

Yakın vadeli bir aksiyona ilham vermek ve emisyonları hızlı bir şekilde azaltmak için, EV Yol Haritası, 2025 ve 2030 için geçici hedefler koyar. Bu hedefler, sürdürülebilir yolculukların payını artırarak, toplam VMT’yi düşürürken, seyahat edilen araç millerini (VMT) hızlı bir şekilde elektriklendirmeyi hedeflemektedir. Hedefler ayrıca, 2030 yılına kadar kalan tüm yeni otomobil satışlarının elektrik olması nedeniyle yeni benzinli ve dizel araç satışlarını azaltmayı da amaçlıyor.

Başka bir deyişle, plug-in hibrit otomobillerin ( TZEV) de satılmasına izin vermektir. Ancak açıkça belirtildiği gibi, yalnızca geçici bir çözüm olarak.

EV’lerin standart olarak yönetilmesi ve günümüzde yakıt ikmali kadar kolay bir şekilde şarj olmaları için bir yol bulunmaması yararsızdır. San Francisco, bu alanların en az yüzde 10’unda şarj noktaları sunabilmek için 100’den fazla park yeri talep eden park alanları talep etmeyi beklemektedir.

Belediye otoparklarına SFWeekly’ye göre 340 şarj istasyonu da eklenecek.

Bu metnin başında söylediklerimize dair herhangi bir şüpheniz varsa, Çevre Bölümü müdürü Debbie Raphael’in gazeteye ne söylediğini kontrol edin: “İnsanları arabalarından ve transit, bisikletlerden çıkarmaya devam ederken, ve kaldırımlarımızda, San Francisco’nun karayollarında kalan araçları fosil yakıtlardan ve  yenilenebilir enerjiden geçirmeliyiz. ”

EHE’ye çok düşkün olmayan arkadaşlarınız varsa, belki bu onların gözlerini açar. Ya da gelecekte otobüs, metro ve taksiyle gidip gelmelerine sevinmelerini sağlayın.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir