Kapat

Şangay Otomobil Fuarında Renault City K-ZE Sunulacak

Renault City K-ZE Çin’e, belki Avrupa’ya gelecek!

Renault , yaklaşan 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda Renault’nun Çin’deki ilk elektrikli aracı olan tamamen yeni küresel otomobil Renault City K-ZE’yi (16 Nisan’da) tanıtacağını açıkladı .

Renault City K-ZE ile ilgili görsel sonucu

Elektrikli kentsel SUV olarak tanımlanan model , Çin’de sıcak bir Eelektrikli otomobil segmenti olan bir tür küçük geçit olacak. Konsept versiyonu 2018’de Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı . K-ZE Çin’de başarılı olmak için uygun fiyattan satılacak.

Renault City K-ZE ile ilgili görsel sonucu

Renault City K-ZE, Nissan ile ortaklaşa geliştirilen ve şu anda Hindistan’daki Renault Kwid’de kullanılan CMF A platformuna dayandırılmaktadır.

Renault City K-ZE ile ilgili görsel sonucu

City K-ZE, ZOE, Kangoo ZE, Master ZE, Twizy ve SM3 ZE’den sonra Fransız grubunun 6. elektrikli otomobili olacak.

“Groupe Renault, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen elektrikli araç pazarına giriyor. Renault K-ZE showcar, 2018’de Paris Otomobil Fuarı’nın arifesinde ortaya çıktı.

Yepyeni Renault City K-ZE Production arabasının tanıtımı, EA konseptini gerçeğe dönüştürmek için Renault ve DRAC’ın başlangıcını işaret ediyor.

Autocar’a göre, elektrikli kompakt SUV’un Avrupa’da piyasaya sürülmesi değerlendiriliyor.

Renault City K-ZE ile ilgili görsel sonucu

Konsept NEDC döngüsünde 250 kmmesafeyle derecelendirilmiştir .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + five =