Kapat

SF Motors adını Seres olarak değiştirdi, SF5 Elektrik CUV Üretimi Başlayacak

SF Motors, kurulan otomobil üreticilerinin yanı sıra Tesla’nın beğenilerini üstlenen Çin destekli EA girişimlerinden bir diğeridir . Geçen yıl, SF Motors SF5 ve SF7 geçiş konsept versiyonlarını sergiledi . Şimdi şirket, Seres olarak adlandırılan ve SF5’in üretim versiyonunu ortaya çıkaran ve 2019’un üçüncü çeyreğinden itibaren Çin’de satmaya başlamayı planlayan önemli adımlardan bahsediyor.

Seriler SF5

Seres, yeni isminin Çin’in İpek Yolu üzerindeki önemli bir ticaret bölgesi için kullandığı eski Yunanca terimden geldiğini ve “daha güvenli, daha temiz, daha sürdürülebilir sonuç veren teknolojiler yaratmak ve paylaşmak için” Doğu ile Batı arasındaki işbirliğini temsil ettiğini belirtti. ” Potansiyel müşteriler şirketin Şangay ve Tianjin perakende merkezlerinde daha fazla bilgi edinebilir ve Seres uygulamasından bir araba sipariş edebilir.

Seriler SF5

Tahmin edilebileceği gibi, üretim sürümü konsepte kıyasla fütüristikten daha gerçekçi görünüyor. Henüz bir kaç dış fotoğrafımız var ancak normal görünüşlü ön aydınlatma ve kırışık kapüşonun stilini seviyoruz. Yan profili sportif geçiş diyor “Çapraz darbeler” e benzer şekilde son zamanlarda giderek daha fazla görüyoruz. Yükselen kemer çizgisi geniş çamurluklara vurgu yapıyor. Arkada ince aydınlatma çamurluklardan arka bagaj kapağının sonuna kadar uzanıyor ve aracın iç kısımda SF5, 17 inçlik bir infotainment dokunmatik ekran ve aralarından seçim yapabileceğiniz 64 renk iç ortam aydınlatması sunmaktadır.

Seriler SF5

Seres SF5 iki versiyonda sunulacak. Tamamıyla elektrikli bir SF5 EA, toplamda 684 beygir gücü ve 767 pound tork üretecek ve bunu sadece 3,5 saniyede 0-62 mil hıza ve en yüksek 155 mil hıza çıkaracak. Seres cömert NEDC döngüsüne dayanmasına rağmen 90 kWh bataryasından belirli bir ücret karşılığında 310 milden fazla sürüş menzili sağlayabiliyor. Menzil uzatılmış SF5 EVR aynı çıkış özelliklerine sahiptir ancak 0-62 mil arası zaman 4.8 saniye ve en yüksek sürat 143 mph’dir. 33 kWh’lik bataryası, yerleşik jeneratörü tarafından daha da genişletilen tam elektrikli sürüşün 93 milini firma kullanıcılara sunacak

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 7 =