Kapat

Son Tesla Yazılım Güncellemesi Raven Sürüş Dinamiklerini Geliştiriyor

Bu noktada Tesla OTA güncellemeleri neredeyse sabit görünüyor.

Otomobil üreticilerinin bilgi-eğlence sistemlerini veya diğer kabin elektroniklerini yazılım güncellemeleriyle güncelleyebilecekleri şaşırtıcı değil. Akıllı telefonların yaygın kullanımı nedeniyle buna alıştık. Bununla birlikte, çoğu otomobil üreticisinin güncellemeleri için bir bayi ziyaret etmeniz gerekebilir.

Tesla, “havadan” yazılım güncellemeleri sağlama yeteneğine sahiptir. Dahası, zaman ve tekrar tekrar belirttiğimiz gibi, Silikon Vadisi otomobil üreticisi sadece bilgi ve eğlence özelliklerinden çok daha fazlasını güncellemeye başlayabilir. Örneğin, güvenlik özelliklerini alabilirsiniz. Tesla Otopilot, OTA sistemi üzerinden yükseltilmeye devam ediyor. Otomobil üreticisi bu güncellemelerle performansı da artırabilir.

Sadece geçen gün Tesla Model S ve Model X Raven (“yenilenmeyen”) araçlarının güncellemesini rapor ettik. Süspansiyon sistemi ile ilgilenilmiş ve 160 km / s’den (100 mil / saat) yüksek hızlarda sürüş konforunu bu güncelleme artırmıştır. 

Şimdi Tesla, yüksek hızlarda yardımcı olan başka bir güncelleme yayınladı. Otomobil üreticisine göre Raven araçları için sürüş dinamiklerini geliştiriyor. Tesla’nın OTA güncellemelerinin çoğu gibi diğer araçlar için de küçük iyileştirmeler yapıldı.

Tesla’nın sürüm yazılım güncellemesi 2019,32:

Aracınızın sürüş dinamiğini yüksek ivmelenme altında geliştirdik.

En son Model S anahtarlık da güncellendi:

Model S anahtarlık (v2) için şimdi bir güncelleme var. Anahtarlıkları güncellemek için Kontroller> Servis> Anahtar FOB Güncelleştirmesi’ne dokunduğunuzda görüntülenen talimatları izleyin. Bu güncelleme hataları giderir ve güvenliği artırır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir