Kapat

Sono Motors Sion’u Geciktirdi Finansman Bakımından Sorun Yaşıyor

Bu yıl sonuna kadar 50 milyon € (55 milyon $) kadar miktara ihtiyacı olacak

Sono Motors elektrikli modeli olan Sion’un geciktiğini bildirdi. Mali krizler ile boğuşan firma 30 gün içerisinde toplamda 50 milyon € (55 milyon $) kadar miktara ihtiyacı olacak ve bu miktarı kampanyalar ile fonlar ile bulmaya çalışacak.

Sion modeli 2020 yılının ikinci yarısında müşterilere sunulacaktır. Güneş panelleri ile kaplı olan bu araç füturistik bir tasarıma sahip. Mali krizlerden dolayı bu aracın sunulma tarihi Eylül 2020 olarak açıklandı.

Sono’nun durumu şöyle açıklanıyor;

“Geçmişte, şirketin yüksek sermaye gereksinimleri, özellikle uluslararası yatırımcıların finansman stratejisinde önemli bir rol oynadığı anlamına geliyordu. Ancak bir dizi potansiyel ortakla yapılan ileri görüşmelerde Sono Motors’un uzun vadeli kurumsal stratejisinin giderek daha belirgin hale geldiği ortaya çıktı. Geleneksel yatırımcıların çıkarlarıyla kolayca bağdaşmaz, şirketin vizyonundan ve teknoloji ve patent çıkışından ayrılma ve nihayetinde Sion’un ileriye dönük kavramının sona ermesi bir sonuç olabilirdi. Önceki strateji ve ilgili müzakerelerin sona ermesi, yeni finansal kaynakların satın alınmasını gerektirir ve ilk araçların üretimini Eylül 2021’e erteleyecek. “

Sonu Sion Özellikleri;

  • yaklaşık 35 kWh batarya grubu
  • 255 km menzil
  • güneş panelleri, en yüksek performansta günde 34 km’ye (21 mil) kadar menzil sağlar
  • 120 kW ve 290 Nm elektrik motoru
  • 0-100 km / sa hıza 9 saniyeden kısa sürede ulaşır
  • 140 km / sa azami hız
  • 50 kW DC hızlı şarj yeteneği ve 11 kW üç fazlı on-board şarj cihazı
  • 750 kg’a kadar çekme kapasitesi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir