Kapat

Sony Yeni Elektrikli Otomobili Olan Vision-S Konseptini Tanıttı

Çalışan prototip Magna ve Bosch’un yardımıyla üretildi.

Sony firmasının CES fuarında yaptığı tanıtım bizlere şaşkına çevirdi çünkü daha önce herhangi bir haberi basına sızmayan bir araç tasarımı ile karşımıza çıktı. Bu araç 4,9 metre uzunluğunda 1,9 metre genişliğinde 2350 kg ağırlığında ve 544 beygir gücünde. Aynı zamanda elektrikli.

Aracın maksimum hızı 240 km/s olarak belirlendi ve 0-100 km/s aralığını 4.8 saniyede alıyor. Aracın tasarım ve inşaasında büyük çoğunlukla Magna ve Bosch yer aldı. Japon şirketi, odak noktasının “güvenlik, güvenilirlik, konfor ve eğlence peşinde” olduğunu söyledi. Resmi basın bülteninde, şirkete bu hedeflerde yardımcı olmak için “CMOS görüntü sensörleri ve ToF sensörleri dahil toplam 33 sensör” den bahsediliyor. 

Sony şirket başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, şirketin CES aşamasında sürüş prototipinden çıktı ve şunları söyledi: 

“Bir sonraki mega trendin hareketlilik olacağına inanıyorum.”

Bakalım firma bu aracı seri üretime geçirecek mi?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir