Kapat

Söylenti Değirmeni: Ford ve Lincoln, Orta Ölçekli Elektrik Geçitlerini Tanıtacak

Bundan yaklaşık 3-4 yıl sonra, Ford ve Lincoln‘ün Michigan’da üretilen yeni orta büyüklükteki tamamen elektrikli geçitler satması bekleniyor.

Ford’un EV Mustang performans aracı ve tamamen elektrikli F-150 kamyoneti haricinde Kuzey Amerika’daki Ford Motor Co.’nun tamamen yeni elektrikli arabası olmayacak.

Otomotiv Haberleri Kanada’nın resmi olmayan kaynaklara göre, yeni orta EV geçit modeli hem Ford hemde Lincoln tarafından üretilecek. Bu ikiz modellerin büyüklüğü Ford Edge ve Lincoln Nautilus’a benzeyecek.

Makale iki kod isimleri ortaya çıktı, CDX746 ve CDX747 üretimi için planlanan araçlar 2022 veya 2023 yıllarında kullanıcılara sunulacak.

Lincoln’ün 2021’de, Lincoln Continental’in Ford Mustang’in yanı sıra CDX746 / CDX747 BEV’ler için yer açacak olan üretim tesisine son vermesi bekleniyor.

Kaynaklardan biri, Ford’un tedarikçilerinden yılda 65.000 adet üretim istediğini açıkladı .

Bütün bunlar doğru çıkmazsa, Ford elektrikli araç segmentinde ana oyuncu olabilir. Şimdilik olsa da, bekleyip ne olacağını görmeliyiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir