Kapat

Steinbauer, Tesla için İlk Güç Arttırıcı Modülünü Açıkladı

Şimdilik modül sadece S 90D ve P90D Modelleri içindir.

Şimdiye kadarki tüm tuning evleri, görünüme odaklanan elektrikli araçlara yaklaştı. Ve işte bu, bazen süspansiyon değişiklikleriyle kullanıcılara sunuldu. Elektrikli arabaları daha hızlı hale getirmek veya daha fazla tork elde etmek için hiç kimse güç aktarma sistemi veya akü ile ilgili herhangi bir şeyi değiştirmeye cesaret edemedi. Ta ki şu ana kadar… Avusturya’dan Steinbauer, elektrikli araçlar için ilk güç geliştirme modülünü duyurdu. Tesla Model S ilk yararlanacak model olacak.

Steinbauer, Tesla İçin İlk Güç Geliştirme Modülünü Geliştirdi

Şirket, güç modülünün tak ve kullan tipinde olduğunu söylüyor. Model S’nin aynı kablo tesisatı kullanılarak sadece 45 dakika süren bir işlemde arka motora bağlanabilir. Ve bu tamamen geri dönüşümlüdür.

Steinbauer, Tesla İçin İlk Güç Geliştirme Modülünü Geliştirdi

Model S’in yalnızca iki türevi şimdiye kadar güç modülünü alabilir: 90D ve P90D. Birincisi, 410 hp (306 kW) ila 456 hp (340 kW) arasında ve 486.8 lb-ft (660 Nm) ila 584.2 lb-ft (792 Nm) arasındadır.

Steinbauer, Tesla İçin İlk Güç Geliştirme Modülünü Geliştirdi

P90D için güç ve torkta çok daha büyük bir gelişme var. Bu güç 456 hp (340 kW) ila 523 hp (390 kW) ve 713.2 lb-ft (967 Nm) ila 855.6 lb-ft (1,160 Nm) arasında olacaktır.

Steinbauer, Tesla İçin İlk Güç Geliştirme Modülünü Geliştirdi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir