Kapat

Supercar Blondie 2030 Suudi Arabistan Aracını Test Etti

Yarı SUV, Yarı Elektrikli Süper otomobil

Supercar Blondie, kendi kişisel sayfalarında yayınladığı videolar ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kimi zaman klasik kimi zaman süper otomobilleri test etmeyi çok seviyor. Son videoda da süper bir elektrikli otomobili test etti.

GFG Style 2030 adı verilen bu araç yarı suv yarı süper otomobil olarak adlandırılıyor. Suudi Arabistan’ın en etkileyici elektrikli otomobilleri arasına adını yazdırdı.

İtalya merkezli GFG Style , 2030’u özellikle Suudi Arabistan için yarattı ve gördüğünüz gibi tipik bir süper araba değil. Aslında iki koltuklu, iki kapılı bir araç ve karayolunda seyahat etmek için uygun, yüksek sürüşe sahip tüm tekerlekten çekişli “Hyper SUV” olarak tanıtıldı.

540 beygir gücüne sahip olan bu araç 0 ile 100 km/s hıza 3.5 saniyede ulaşıyor. 370 km menzile sahip olan bu süper araç 200 km/s hıza sınırlandırılmıştır.

Mart ayındaki 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobilin resmi tanıtımı  yapılacak. Kaç adet üretileceği ve ne kadar fiyata satılacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir