Kapat

Sürücüsüz Volkswagen’ler 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Kullanılacak

Volkswagen ve Katar otonom araçlar için anlaşmaya vardı.

Katar, 2020 FiFa dünya kupasında gelen seyircilere daha konforlu bir taşıma olanağı sunmak için otonom araçlardan faydalanmaya karar verdi. Elektrikli ve sessiz araçlar ile gelen misafirlerin mutlu olarak Katar’dan ayrılmalarını istiyor.

Doha’da gerçekleştirilecek olan 2022 FIFA dünya kupasında bu taşıma işi için Volkswagen ile anlaşma sağlandı. Firma tüm taşıma işinde yeni elektrikli ve otonom araçlarını kullanacak.

Katar, elektrikli sektöre önem veren bir ülke. Bu bakımdan bu anlaşma ilk olarak nitelendirilemez. Daha önce de buna benzer anlaşmalar yaptı. Qatar Investment Authority ile Volkswagen arasında imzalanan anlaşma ile Katar’daki toplu taşıma altyapısının yeniden tasarlanması amaçlanıyor. 2020 yılında başlaması beklenen testlerle start verilecek projenin 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

35 adet ID.Buzz bu iş için görevlendirilecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir