Kapat

Talep Arttığından Dolayı Kullanılmış Elektrikli Otomobil Fiyatları Arttı

Auto Trader, endüstrinin Catch-22 durumuyla karşı karşıya olduğunu ve yüksek fiyatların elektrikli otomobillerin kullanılmasını önlediğini söyledi.

Ülkenin en büyük ikinci el araba pazarlarından birine göre ikinci el elektrikli ve hibrid araçların fiyatları talebin üstünde artış gösteriyor.

Auto Trader, elektrikli araçların – aynı zamanda EV’ler olarak da bilinir – fiyatlarının yüzde 11 arttığını düşünüyor. Buna karşılık, tüm araçlar için ortalama fiyat artış hızı, yaklaşık iki yıl için en düşük oran olan yüzde 1,5’e düşmüştür.

Rakamlar, kullanılmış araba fiyatlarındaki değişiklikleri ölçen şirketin Perakende Fiyat Endeksi’nden geliyor. Firma, endeksin ekonomik ve politik belirsizliğin baskısıyla ne olduğunu, son birkaç aydır fiyat artışında bir “harekete geçtiğini” açıkladığını söyledi. Bununla birlikte, kullanılmış dizel araçların fiyatları yalnızca yüzde 1,3 oranında artarak dizel zayiat olarak görünüyor. Sonuç olarak, bir ikinci el dizelinin ortalama fiyatı Ağustos 2017’den bu yana en düşük seviyeyi temsil eden 14,306 £ seviyesinde bulunuyor.

Bayilik yeni araba satırları

Bununla birlikte, benzin gücü sadece marjinal olarak daha iyi. Fiyat artışı Mart ayında yüzde 2,4’ten geçen ayın sadece yüzde 1,6’ya düşüyor. Ekim 2016’dan bu yana en düşük oran. Bununla birlikte, 11,200 £ ‘luk ortalama benzinli araba fiyatı halen önceki ayın rakamı.

Auto Trader Perakende Fiyat Endeksi Nisan 2019

Buna karşılık, Auto Trader alternatif yakıtlı araç fiyatlarının (elektrikli, hibrit ve plug-in hibrit otomobiller için bir şemsiye terim olan AFV’ler) “başarılı” olduğunu söylüyor. Ortalama ikinci el AFV, ortalama olarak yüzde 4,7 oranında büyürken, ortalama 21,560 Sterlin. Bu, Mart ayındaki yüzde 3,7’den ve Ağustos 2018’den bu yana en yüksek büyüme seviyesinden geliyor. Ancak elektrikli araçlar şovun yıldızları. Ortalama kullanılmış fiyatlar şu anda 23,361 £ yüksek rekorda.

Elektrik Nissan Leaf Newcastle Upon Tyne İngiltere'de şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir