Kapat
Batarya Teknolojileri 62 0

Tata Motors, EV Teknoloji Markası ZIPTRON’u Piyasaya Sürüyor

Tata Motors, yeni bir EV platformu kullanarak daha yüksek hacimli elektrifikasyon için hazırlanıyor.

Tata Motors, Hindistan’da gelecekteki elektrikli araçların temeli olacak EV teknoloji markası ZIPTRON’un tanıtımını yaptı.

Yeni bir ZIPTRON platformuna dayanan ilk model, FY2020’nin 4. çeyreğinde Hindistan’da satışa sunulacak ve uzun menzilli “zippy” performansını ve hızlı şarj yeteneğini getirecek:

“Tata Motors bugün, FY20’nin 4. çeyreğinde yeni bir lansmanla başlayacak olan bir dizi asıl Tata Elektrikli Otomobiline güç verecek olan son teknoloji elektrikli araç teknolojisi ‘ZIPTRON’ u duyurdu. Teknoloji, Tata Motors’un ortak tüketicilik çabası, ölçek ekonomilerini harekete geçirmek ve Hint tüketicileri için uygun fiyatlı yeni teknolojiler yapmak için bir yapı taşıdır. Önemli özellikleri içerir: verimli yüksek voltaj sistemi, uzun menzilli, hızlı şarj yeteneği , 8 yıl garantili pil ve IP67 standardına bağlılık. “

Basın bülteninde Tata Motors, ZIPTRON’u tanımlamak için “son teknoloji” gibi kelimeler kullanmaktadır ancak hiçbir ayrıntı verilmemiştir.

Görüntüler, düz paket şeklini (güvenlik için girintileri olan) T şeklindeki paketle birleştiren bir batarya paketine sahip önden çekişli bir model ortaya koyuyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir