Kapat

Tata Motors Nexon EV’i Duyurdu

Tamamen yeni Ziptron platformuna dayanan ilk tamamen elektrikli model.

Tata Motors‘un yeni duyurulan kullanarak ilk tamamen elektrikli modeli Ziptron teknolojisini olacak, Tata Nexon EV içinde piyasaya sunulma, Hindistan içinde Q1 2020‘de olacak.

Basın açıklamasına göre Tata Motors şunları hedefliyor:

  • 300 km (186 mil) menzil
  • 8 yıl pil ve elektrik motoru garantisi
  • 15 ila 17 Lakhs arasında (21.180 – 24.000 $ arası) fiyat

“Nexon EV heyecan verici ve bağlı bir sürüş deneyimi arayan müşteriler için heyecan verici bir SUV olacak. Bu EV, menzil kaygısına hitap etmek için yaklaşık 300 km’lik bir hedefi hedefleyecektir. En son teknolojiye sahip Ziptron teknolojisi ile güçlendirilmiş Nexon EV Verimli bir yüksek voltaj sistemi, fermuar performansı, hızlı şarj özelliği, 8 yıl garantili akü ve motor ve IP67 (toz ve su geçirmez) standardına uygunluk, INR 15 – 17 Lakhs, Nexon EV arasında fiyatlandırılması bekleniyor EV’leri Hintli müşteriler için daha erişilebilir hale getirecek. ”

Yapım öncesi, kamufle edilmiş prototip – küçük bir crossover gibi gözüküyor – ünlülerin bulunduğu yeni bir videoda Manali’den Leh’e, Hindistan’ın farklı bölgelerinde dolaşıyor:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir