Kapat

Tesla 2019 Yılı 1.Çeyrek için Yeni Güvenlik Raporunu Açıkladı

Tesla yaptığı açıklamada sektörde yaşanan kazalardan birkaç kat daha az kaza yaşandığını dile getirdi.

Son Tesla Araç Güvenlik Raporu kartına göre, 2019’un ilk çeyreğinde, Tesla otomobilleri her 4,6 milyon km sürüş için (Autopilot devreye girdiğinde) bir kaza ve her 2,85 milyon km için bir kaza kaydetti. (Autopilot olmadan) .

Her iki durumda da, 700.000 km’deki ABD ortalamasından birkaç kat daha iyi konumda ancak Autopilot devreye girdiğinde sürüş sonucu düzelmemiştir.

Tesla’dan Genel Bilgi:

“Tesla’da, teknolojinin güvenliği artırmaya yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Bu yüzden Tesla araçları dünyadaki en güvenli otomobiller olarak tasarlandı. Pasif güvenlik, aktif güvenlik ve otomatik sürücü desteğinin eşsiz kombinasyonunun sadece Tesla sürücülerini ve yolcularını güvende tutmakla kalmayıp aynı zamanda yoldaki tüm sürücüleri korumak için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu, inandığımız her kararı, arabalarımızın tasarımından sunduğumuz yazılıma, her Tesla sahibine sunduğumuz özelliklere dayandırıyor.

Hiçbir araba tüm kazaları engellemese de, her gün oluşma ihtimalini azaltmak için çalışmaya devam ediyoruz. Otomatik Acil Durum Frenlemesi, Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Engel Farkındalık Hızlandırması gibi gelişmiş güvenlik özellikleri, her otomobilin fiziksel yapısının ötesinde ek bir güvenlik katmanı sağlamak için tüm Tesla araçlarında standart olarak gelir. Uzaktan yazılım güncellemeleri, bir araba bir müşteri tarafından satın alındıktan uzun bir süre sonra güvenlik geliştirmeleri ve yeni özellikler eklememize olanak tanır. Ve her Tesla uzaktan sisteme bağlı olduğu için, küresel filomuzun topladığı 10 milyar milden fazla gerçek dünya verisini ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmek için kullanabiliriz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − five =