Kapat
Batarya Teknolojileri 48 0

Tesla Almanya Fabrikasında 500.000 Adet Otomobil Üretecek

Avrupa piyasasında Tesla egemen olmak istiyor.

Tesla firması yeni kuracağı Gigafactory 4 fabrikasında toplamda 10.000 kişi istihdam edecek. Bu fabrikada ise 500.000 adet araç üretimi gerçekleştirecek.

Alınan bilgilere göre 4 milyar euroya mal olacak bu fabrika içerisinde Tesla Model 3 ve Model Y üretimi gerçekleşecek. Avrupa pazarına egemen olmayı planlayan Tesla bu fabrika ile sevkiyatını da hızlandıracak.

Tesla Gigafactory 4 toplamda 420 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Fabrika hakkında Tesla CEO’su şunları söyledi;

“Herkes biliyor ki Almanya mühendislik faaliyetlerinde önde gelen bir ülke. Bu durum da bizim Gigafactory’yi neden Almanya’da kuracak oluşumuzun nedenini açıklıyor” 

Alman Bild gazetesinin haberine göre Tesla bu fabrikada sadece araç üretmeyecek. Aynı zamanda batarya ve tahrik sistemi (motor ve inverter) üretecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir