Kapat

Tesla Autopilot’un Geceleri Yağmurda Nasıl Çalıştığını Görüyoruz: Video

Tesla Autopilot, gece ve yağmurdaki yoldaki diğer araçları tanır.

İşte What Tesla Autopilot’un yedinci kanaldan dizi gördüğü gerçekten ilginç bir video. Bu video, gece fırtınası sırasında Autopilot görüntü tanıma özelliğini (Firmware 19.8.1) sunmaktadır.

Yedi kameradan görebileceğiniz gibi, karayolu üzerindeki genel durum, kaydın nesnelerle çevrilmiş olduğu şehirden çok daha kolaydır. Burada, sadece birkaç nesne tanımlandı ve işaretlendi.

Öte yandan gece ve fırtına, Autopilot için görüntü tanıma özelliğini daha fazla talep ediyor ve görünümün zaman zaman şiddetli yağmur nedeniyle azaldığı gözleniyor.

Tıpkı insanlarda olduğu gibi Autopilot’un gece, yağmurda veya karda güvenle sürmesinin daha zor olacağını varsaymak muhtemeldir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir