Kapat

Tesla, Çalışanlara Fremont’ta Üretimi Artıracağını Söyledi

Ayrıca Şangay’daki Gigafactory 3’ün yakında faaliyete geçmesini bekliyor.

Analistler, Tesla’nın üretim hedeflerini karşılamayacağına bahse girse de ikinci çeyrek raporları ile yanlış olduklarını kanıtladı. Ve EV otomobil üreticisinin ara vermeye niyeti yok. Bloomberg’e göre, çalışanlar şirketin Fremont’da üretimi artırmaya hazır olduğunu duyurdukları bir e-posta aldı .

Dahili e-posta, Tesla’nın Otomotiv Başkanı Jérôme M. Guillen tarafından yazılmıştır. Sızıntı belirli ayrıntılara girmedi, ancak çalışanlara “ gelecek gelişmelerden memnun kalacaklarını” söyledi. Bu makalenin yayınlanması sırasında Tesla hisselerinin yüzde 2,2 oranında artması için yeterliydi.

Fremont şu anda Tesla’nın araçlarını topladığı tek yer Şangay’daki yeni Gigafactory 3’ün değişmesine yardımcı olacak bir şey.

Tesla, bu yıl 360.000 ila 400.000 araç teslim etmeyi beklediğini söyledikten sonra sayıları revize etti ve şimdi 2019’da 500.000 adet üretebileceğine inanıyor.

Tesla Gigafactory 3 (Kaynak: Jason Yang)

Üretilen arabalardaki bu 100.000 artış, yalnızca Fremont’taki üretim artışına değil Tesla’nın Çin tesisinin yakında faaliyete geçmesi ihtimalinin de yüksek seviyesine düşülebilir.

Guillen’e göre, Çin’deki “Damgalama, Gövde, Boya ve Genel Kurul hatları” iyi bir şekilde devam ediyor ve hem çizgi tasarımında hem de imalatta rekor kırıyor ”. Çin fabrikası yılda 150.000 adet başlangıç ​​kapasitesine sahip olacak ancak 500.000 üretime ulaşabilecek.

Tesla Gigafactory Expansion'ın Geçici Olarak Dondurulmuş Rapor Edildi

Yönetici ayrıca çalışanlara Tesla’nın “hem Fremont’da hem de Giga’da” işe alındığını ve ilk Gigafactory’yi akılda tuttuğunu söyledi. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir