Kapat

Tesla, Çin’de Çift Motorlu AWD Model 3 Üretecek mi?

Çift motorlu versiyonların Gigafactory 3’te üretileceğini tahmin ediliyor.

Tesla, Gigafactory 3 üzerinde Model 3 üretileceği daha önceden biliniyordu ancak bu modelin çift motorlu olup olmadığı henüz bilinmiyordu. Resmi olmayan en son haberlere göre önümüzdeki yılın başlarında Gigafactory 3 çift motorlu versiyonlar üretimine geçebilir.

Tesla Gigafactory 3 içerisinde haftada 7.000 elektrikli motorun yanı sıra 3.500 takım koltuk ve 3.500 takım güç ünitesi üretim hızı olacağı tahmin edilmektedir. Burada yapacağımız yorum genel olarak güç ünitelerinden veya diğer parçalardan iki kat daha fazla elektrik motoru sayısının olduğu çift motorlu, dört tekerlekten çekişli araba üretme niyetini gösterdiği açıktır.

Ayrıca diğer bir habere göre Tesla çift motorlu araçtan sonra elektrik motorlarını da Gigafactory 3’te üretecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir