Kapat

Tesla, Fiyatlandırma, Özellikler ve Model Tekliflerinde Değişiklikler Yaptı

Tesla’nın tasarım stüdyosunda yeni bir dizi güncelleme başlatması sadece zaman meselesiydi

Pazartesi gününün erken saatlerinde Reuters, Tesla’nın çevrimiçi tasarım stüdyosunu güncellediğini bildirdi. Bu güncelleme ile daha ucuz bir Model 3 ve daha pahalı Model S ve Model X araçlar geliyor. Bunun nedeni, otomobil üreticisinin en düşük fiyatlı S ve X araçlarını durdurmasıydı.

“Model 3 için başlangıç ​​fiyatı 32.225 $ ‘dan 30.315 $’ a düşecek, X Model’in 71.325 $ ‘dan 75.315 $’ a yükseleceği ve S Modelinin şirketin web sitesine göre 65.135 $ ‘dan 70.119 $’ a değişeceği belirtildi.”

Reuters, bu sabah daha sonra açıklamada :

“Ancak standart menzil değişkenlerinin sonlandırılması, başlangıç ​​fiyatlarında bir artış anlamına geliyor – X Modelinde 84.990 $ ‘a ve Model S için 79.990 $’ a, potansiyel satın alma teşvikleri hariç.

Tesla ayrıca, kitlesel pazar Model 3’ün başlangıç ​​fiyatını 38,990 $ ‘a düşürdü. “

Tesla, değişikliklerin satın alma sürecini kolaylaştırmak ve kesim seviyelerinin sayısını kolaylaştırmak için başka bir girişim olduğunu söyledi. Amaç, küresel araç serisini standartlaştırmak ve “müşteriler için karşılanabilirliği artırmak” tır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir