Kapat

Tesla Hava Güncellemelerini Model 3 Standart Serisine de Uygulayacak

Bu sadece bir zaman meselesiydi.

Model 3’ü temel alan insanlar, Standard Range Plus aracının ek özelliklerinden ve avantajlarından yararlandılar. Bunun nedeni, Tesla’nın başlangıçta yazılım sınırlamalarını zorlamamayı seçmesidir. Araç sahiplerine temel bir Model 3’ü satın alırlarsa veya kiralarlarsa, otomobiller aynı donanımı paylaştığı için herhangi bir zamanda “Plus” a yükseltmek için ekstra ödeme yapabileceklerini söylediler.

Plus modeline yükseltmek, diğer bazı lezzetlerin yanı sıra daha fazla menzil, standart Otomatik pilot ve kısmen yüksek kaliteli bir iç mekan anlamına gelir. Şu anda, menü dışı, temel Model 3, 35.400 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı, Plus ise 39.900 $’ dan geliyor.

Bu yüzden, satın alma anında bu 4,500 dolarlık bir farka işaret ediyor. Temel Model 3’ün sahiplerinin gerçekliğin ardından Artı’ya yükselmesinin ne kadara mal olacağını hala bilmiyoruz ancak en iyi tahminimiz Tesla’nın geçmişte olduğu gibi nasıl ele alındığına bağlı olarak 4.500 dolardan fazla olacağı yönünde . Tesla’ya göre:

 Model 3 Standart yelpazesi % 10 ile sınırlı olacak ve bazı özellikler yazılım üzerinden devre dışı bırakılacak (yerleşik müzik akışı servisimiz, canlı trafik görselleştirmeli navigasyon ve ısıtmalı koltuklar dahil).”

Görünüşe göre Tesla ya diğer ilgili aktivitelere çok fazla sarılıyor ya da temel modelleri sipariş edenlere Plus modellerini teslim etmeyi seçti. Bununla birlikte, otomobil üreticisinin hava indirme seviyesini araç filosuna indirmesi için yalnızca bir zaman meselesi olduğunu varsaydık.

Şimdi, Tesla belirtilen sahiplerine bir e-posta gönderdi:

“Model 3 yakında sipariş ettiğiniz Model 3 Standard Range konfigürasyonuna uyan yeni bir yazılım alacak. Nisan ayında bildirdiğimiz gibi, bu, 220 mil sınırlı bir menzili ve çeşitli yazılım özelliklerinin kaldırılmasını içeriyor. Model Standard Range Plus’ın genişletilmiş ürün yelpazesini, daha hızlı ivmesini ve Otomatik Pilot özelliklerini deneyimlemeye devam etmek için Tesla uygulamanız üzerinden bir servis randevusu ayarlayın. ”

Tesla Model 3 Standard Range Sahibi Siz Misiniz? Yükseltmeye yetecek “ücretsiz” özelliklerden memnun kaldınız mı? Öyleyse, Tesla size bu değişikliğin maliyetinin ne kadar olduğuna dair herhangi bir gösterge verdi mi? Aşağıdaki yorum bölümünde sizden haber almak isteriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir