Kapat

Tesla Kamyonet Güvenilirliği Başlıca Sorun Olabilir

Zaman verildiğinde, Tesla’nın performans gösterebildiği kadar güvenlik te sunabileceğinden eminiz.

Ancak Tesla elektrikli kamyon, tüm bu cephelerde teslimat yapabilir mi? Güvenilirlik gerçekten büyük bir endişe midir?

Tesla için odak uzun süredir menzil ve performanstaydı. Bazı modellerinin güvenilirliği ( özellikle de Model X ), Tüketici Raporları (ve diğerleri) tarafından alt sınıf olarak kabul edildi. Hatta Model 3 ve Model S ile gelmiş bazı güvenilirlik sorunları vardı.

Ancak kamyon sahipleri güvenilirliğe gerçekten değer veriyor mu? Öyle ki, Tesla bunu Tesla kamyonuyla ana odak noktası olarak göstermeli? Öyle görünüyor ki, en azından Cox Automotive’den bu çalışmaya göre :

dürüst

Cox Automotive tarafından yayınlanan bir çalışmaya göre, tam boyutlu kamyonet alıcılarının sadece % 5.8’i sürüş performansını satın alma kararlarında en önemli faktör olarak görüyor. Aksine, güvenilirlik pikap pazarında büyüktür ve Cox tarafından ankete katılan alıcıların % 31,3’ü satın alma kararlarında en önemli faktör olduğunu belirtti.

Bu, Tesla kamyonunun başarılı olması için, Ford F-150, Ram Kamyon ve Chevy Silverado gibi büyük oyuncuların güvenilirlik sıralamasını geçmek zorunda kalacağı anlamına gelir.

Musk, Tesla kamyonunun Ram’ı caydırıcı hale getireceğini ya da Ford F-150’yi geçeceğini bile belirten bir ya da iki kez ima etti ancak güvenilirlikten asla söz edilmedi. Genellikle performansa veya çekmeye veya benzer ölçümlere odaklanan ifadelerdir.

Tesla Kamyon render

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + one =