Kapat

Tesla Model 3, 100 kWs’lik Batarya Seçeneğine Kavuşabilir

En büyük batarya grubuna sahip olabilir.

Tesla Model 3 yakında yeni bir batarya kapasitesine sahip olacak. Toplamda 100 kWh batarya kapasitesi ve Model S üzerinde yer alan Ludicrous moduna sahip olacak.

Twitter kullanıcısı “greentheonly” tarafından yapılan araştırma ile Tesla Model 3 kodlamaları üzerinde 100 kWh batarya kapasitesi ve Ludicrous modunun izlerine rastlamış.

Eğer bu batarya grubu araca entegre edilirse Model 3 ailesinin en büyük batarya kapasitesine sahip aracı olacak. Ayrıca güç %33 oranında artış sağlayacak.

Tesla Model 3 Performance hali hazırda 0-100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşıyordu. Bu güç ile 3 saniyenin altında ulaşması muhtemel. Her iki paket arasında is 2000 dolar fark olması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir