Kapat

Tesla Model 3, 24 Saatlik Sürüşte EV Mesafe Rekorunu Kırdı: Video

YouTuber Bjørn Nyland ve ekibi 24 saatlik bir yolculukta 1.728 mil (2.871 km) araba kullanmayı başardı

Sadece 24 saat içinde 1.728 mil veya 2.781 km seyahat etmek mümkün müdür? Bazı şartlar altında evet. Norveçli YouTuber Bjørn Nyland ve ekibi ile birlikte hız sınırı olmayan bir otobanı, yüksek kapasiteli bir EV supercharger ve bir Model 3’ü bir araya getirdik. Bu adamlar, EV Mesafe Kaydını 24 saatte yapabileceklerini söylemişti;

Oraya gitmek için, Nyland bir sürü hazırlıktan geçmek zorunda kaldı. Model 3’ü başka bir sürüşe çıkmadan önce ne kadar süre şarj eder? Hangi hızda akü şarjını aniden tüketmemeye başlayabilir? Onun dışında kaç sürücü herkesin iyi bir şekilde dinlenip her şeyi bir tehlike haline getirmemesi için gerekli olacak? 

Bu çalışmalardan sonra sürüş testine başladılar ve bu videoyu sizlere sunuyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir