Kapat

Tesla Model 3, 3. Parti Şarj Cihazlarından 200 kW’ta Şarj Ediyor

Tesla, Avrupa’da CCS Combo 2 şarj cihazlarından Model 3 DC hızlı şarj için çıtayı – 200 kW’a çıkardığı bildirildi.

İngiliz dergisi Autocar’dan, Tesla dan şarj oranını artıracak yeni bir yazılım güncellemesi geliştirdiği öğrendik. 3. parti DC şarj (CCS Combo 2) için 200 kW durumda ( uzun menzilli pil sürümü) şarj mümkün.

“Tesla, Avrupa Model 3 Uzun Menzilli modelleri için 200kW’da şarj edilmelerini sağlayacak yeni bir ürün yazılımı güncellemesi geliştirdi – şu anda Birleşik Krallık’ta satışta olan en hızlı şarjlı araç.”

Eğer böyle bir şarj gücünün İngiltere’de mevcut olması durumunda, Avrupa’nın başka bir yerinde ve ötesinde mevcut olacağını varsayıyoruz. Standard Plus sürümü muhtemelen daha az yetenekli olacaktır.

Başlangıçta, Tesla Model 3 sadece yaklaşık 125 kW alabiliyordu.

Tesla Supercharger V3 Model 3’ü 250 kW’a kadar şarj edebilir (ancak Avrupa’da bunlardan hiçbiri yoktur), yükseltilmiş V2 150 kW’a (daha önce 120 kW) kadardır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir