Kapat

Tesla Model 3 Autopilot Özelliği Standart Olarak Araçlarda Bulunacak

Fiyatlandırma arttı, ancak Tesla ürün grubundaki standart özelliklere de sahip.

* Güncelleme – Standard Range Plus siparişleri artık Avrupa ve Çin’de de açık . 

Tesla, bu akşam bir Tesla Model 3 üssünde bekleyenler için bazı önemli haberler yaptı . Standart seri modelinin teslimatı bu hafta sonu başlayacak. Standart ve Standard Plus için haftalar önce verilen siparişler vardı ancak siparişlerin belirli bir kısmı teslim edildi. Bu teslimatlar şu ana kadar sadece Plus modelleri üzerinde oldu.

Tesla’ya göre Standart Plus modeli, Standart modele göre altı kat daha fazla sattı. Sonuç olarak, Model 3 Standardı artık Standard Plus’ın yazılım sınırlı bir sürümü olacak ve çevrimiçi siparişlerden kaldırılacak

Müşterilerin ileriye dönük standart aralık için Tesla ile bağlantı kurması veya bir Tesla mağazasını ziyaret etmesi gerekir.

Tesla ayrıca 10.000, 12.000 veya 15.000 millik Model için kiralama seçeneklerini de ilan etti. İlginç bir şekilde, Model 3’lerini satın almak yerine kiralamayı tercih eden müşteriler, kiralama sonunda araçlarını satın alamayacaklardır. Tesla, bu araçları kiralama sonunda uzun süredir planlanan Tesla Network sürüş paylaşım programı için kullanmayı amaçlamaktadır .

Diğer önemli duyuru Autopilot ile ilgili. Model S , Model X ve Model 3 artık standart bir özellik olarak paketlenmiş Autopilot’u ile donatılmıştır. Bu, aracın toplam maliyetini artıracak olsa da fiyat artışı daha önce yapılmış olan Otomatik pilot fiyatlandırmasından daha düşüktü.

Anladığımız kadarı ile 35.000 $ satış fiyatına sahip olan Model 3 artık daha yüksek bir taban fiyata sahip olacak. Daha önceji orijinal fiyata sipariş etmiş olanların teslimatlarını önümüzdeki haftalarda görmeleri gerekir.

Bakalım Tesla araç fiyatlarında nasıl bir oynama yapacak ve kullanıcılardan nasıl tepki görecek?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − four =