Sonuçları, 2018’de test edilen en güvenli otomobil olan Mercedes-Benz A-Class’tan elde edilen sonuçlarla aynı

Model 3’ün dünyadaki satılık en güvenli otomobillerden biri olduğunu zaten biliyoruz. Ancak, Avrupa’da yakın zamana kadar piyasaya sürülmemiş olduğu için Euro NCAP arabaya el koymadı. Şimdi oldu. Ve dünyanın en zorluları olan Avrupa organizasyonundan yapılan testler, Tesla meraklılarının, şimdiye kadar test edilmiş en iyi otomobillerle eşleştiğini doğruladı.

Euro NCAP’taki Sınıfının En İyileri Arasında Tesla Model 3 Ücretleri

Model 3 tam aynı yetişkin yolcu koruma sağlar. Mercedes-Benz A-Serisi, ikisi de %96 sonucunu aldık, 2018 yılında Euro NCAP tarafından test en güvenli araba oldu. Güvenlik yardımı konusunda Model 3, A-Serisi’ni % 94 sonuçla yeniyor; bu sırada yeni standartlarda en iyisi, Alman hatchback ise yüzde 75 puan alıyor. Diğer yandan, çocuk koruma ve savunmasız yol kullanıcıları ile ilgili olduğunda, küçük Mercedes daha iyi sonuçlar alır: giriş seviyesi Tesla’nın % 86 ve 74’üne karşı sırasıyla % 91 ve 92.

Euro NCAP’taki Sınıfının En İyileri Arasında Tesla Model 3 Ücretleri

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir