Kapat

Tesla Model 3 Gerçekten Laguna Seca’nın Elektrikli Tur Rekorunu Kırdı mı?

Teslarati’den yeni bir yazı böyle iddia ediyor ancak The Drive itiraz ediyor

29 Haziran Tesla’yı hatırlamak için bir tarih olabilir. Bir Model 3 , Laguna Seca pistinde 1: 37.5 gibi şaşırtıcı bir tur zamanı elde edecekti. Bu Teslarati’ye göre bu sedanı orada yarışan en hızlı EV yapacak. Aslında, Jaguar XE SV Project 8’in kurduğu 1: ​​37.54 zamanı The Drive’ın hatırladığı gibi aynı parçada yenmek için de yeterince hızlı olacaktır. Sorun, Model 3’ün gerçekte ne yaptığını da tartışması. 

Birincisi ve en önemlisi, kayıt hala bir elektrikli prototip olan Kleenspeed EV-X11’e ait olduğu ve 2012’de Refuel etkinliğinde kurulduğu için. Rekor kıran Model 3 , hala 1: 32.046 zamanını atmaya birkaç saniye kaldı.

Tesla Model 3 Gerçekten Laguna Seca'nın EV Lap Rekorunu Kırdı mı?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir