Kapat

Tesla Model 3, Hyundai Kona Electric, BMW 3 Serisi ile Yüzleşiyor

Bu Top Gear yarışması nasıl geçti?

Çok fazla dikkat çeken ancak çok farklı insanlara hitap eden bir arabanız olduğunda ne yaparsınız? İngiliz dergisi Top Gear bunun için bir çözüm buldu. Tesla Model 3 olan o andaki otomobili iki farklı araçla karşılaştırdı: Hyundai Kona Electric ve BMW 3 Serisi.

Son zamanlarda ve halen Kanada’da incelenmekte olan Kona Electric düşük emisyon ve daha sürdürülebilir bir yolla dolaşmakla ilgili olanların dikkatini çekiyor. Bu, Model 3’ün de sahip olduğu bir şey.

Yeni BMW 3 Serisi G20, dinamik özellikleriyle pazar segmentinde en iyi sedan olarak övülüyor. Bu aynı zamanda Model 3’te performanstan övgüyle söz edilen bir şey.

Bu comparo’nun senaryosu budur ve mevcut araçların her birinin güçlü yönlerini ve problemlerini göstermede oldukça adildir. Gelişirken, Tesla’nın Top Gear hakemleri üzerinde çok güçlü bir etki bıraktığı çok açık.

Size tüm hikayeyi anlatmayı düşünmüyoruz – ne de sonucunu – çünkü metin ilginç ve tamamen okunmayı hak ediyor. Kona Electric sahipleri, özellikle arabalarını koşulsuz olarak seviyorlarsa muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Belki de Model 3’teki dikkat dağıtıcı komutlarla ilgili eleştiri biraz abartılı ancak Kaliforniyalı bir yolla Birleşik Krallık’taki ve bunu bağlamlayanlar arasındaki farklı gerçeklerden bahsediyorlar.

Bir Model 3’ünüz varsa, her şeyi bu kadar az komutla ayarlama deneyimini nasıl hissediyorsunuz? Bu alışmak meselesi mi yoksa gerçekten rahatsız edici mi? Bütün parçayı okumaya değer. Bunu yapın ve görüşlerinizi bizimle yorum kutusuna paylaşın.

Kaynak: Top Gear

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir