Kapat

Tesla Model 3 Performance Ne Kadar Hızlı Gidiyor?

Kesin olarak yeterince yakın.

Birkaç ay önce Tesla Model 3, hızını arttıran bir güncelleme aldı. Model 3 Performans için 162 mph (261 km / s) hız sınırı belirlendi. Otomobil her zaman bu hızda çalışabiliyordu ancak Tesla başlangıçta kitaplarda yeterince test yapılıncaya kadar elektronik olarak sınırlayarak güvenli bir şekilde oynadı. CEO Elon Musk bir basın toplantısında ( Teslarati aracılığıyla ) şunları söyledi :

“Model 3 Performansını elektronik olarak 155 mil ile sınırlandırdık. Bu fiziksel bir sınır değil, elektronik bir sınırdı. Çok fazla testten sonra, şimdi bu limiti 10 km / sa veya 7 mil / sa kadar artırabileceğimizi ve bunun motorlarda bir rpm artışı olduğunu bilmeleri gerekiyor. İki motor daha hızlı dönecek.. Sanırım 19.000 devir / dak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir