Kapat

Tesla Model 3 Standard Range Plus Gerçek Dünya Karayolu Menzil Testi

Ne kadar ileri gidebilir?

EV’ler söz konusu olduğunda, ürün yelpazesi çoğu alıcı için birincil öneme sahiptir. Bu nedenle, gerçek dünyadaki bir arabanın ne kadar uzağa gideceğini bilmek önemlidir. EPA aralığı tahminleri nispeten kesin olma eğilimindedir. En azından, diğer aralık döngülerine kıyasla durum budur. Bununla birlikte, bir arabanın gerçek dünya yelpazesini etkileyen birçok faktör vardır.

EPA’ya göre, Tesla Model 3 Standard Range Plus 240 mil menzile sahip. YouTubers WeBackTesla, elektrikli otomobilin bir karayolu yolculuğunda gerçekte kaç kilometre yol alacağını görmek istedi. Kolorado Springs’ten Trinidad, CO’ya kadar geri toplam 282 mil yol aldı.

Bu seyahatin, aracın derecelendirmesinin önerdiğinden daha fazla menzil sunduğunu kanıtlama amacı taşımadığını unutmamak gerekir. Sürücü aracı hiçbir şekilde hile yapmayacak. Bunun yerine, tipik bir durumda ne kadar menzil beklediğinizi daha iyi bir şekilde göstermek için seyir kontrolünü 78 mph ve AC’yi 68 dereceye ayarlar. 

Daha fazla ayrıntı için videoya göz atın ve bu Tesla Model 3 Standard Range Plus’ın karayolu üzerinde ne kadar ileri gidebileceğini öğrenin. Ardından, yorumlar bölümünde kişisel deneyimlerinizi bize bildirin.

YouTube’daki WeBackTesla aracılığıyla video açıklaması :

Tesla Model 3 | Karayolu Gerçek Dünya Range Testi | Ep 8 | Standart Range Plus

Bugün Tesla Model 3 standart serimize ek olarak uzun otoyollu günlük bir yolculuğa çıktık. Bugünün menzil testi sizden büyük bir talepti! Tesla model 3’ümüzü, eyalet çapında uzun bir yolculuk için çok yüksek bir hızda tuttuk. Model 3 standart menzili artı ile ilgili menzil kaygınız varsa, bu menzil testi size yardımcı olacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir