Kapat

Tesla Model 3 Vs Nissan LEAF: Dağa Tırmanış Savaşı

Tesla Model 3 ve Nissan LEAF ile dağın zirvesine çıktığınızda ne olur?

Tek yapmanız gereken EPA’nın web sitesini kontrol etmek ve bir aracın diğerinden daha verimli olup olmadığını anlamak için karşılaştırma aracını kullanmak. Hatta yıllık ve beş yıllık bir süre boyunca yakıt maliyetlerinden ne kadar tasarruf edeceğinizi bile söyleyecektir. Ancak gerçek dünyada, araç verimliliğini etkileyen birçok değişken vardır.

Böyle bir değişken yükseklikle orantılıdır. EA’lar ICE otomobilleri gibi ince havadan etkilenmezken, herhangi bir aracı dik bir yol üzerinde ve yerçekimi kuvvetlerine karşı hareket ettirmek verimliliği etkiler.

Fast Lane Car, yeni Tesla Model 3 Long Range AWD aldı.  Bir dağa giderken menzilin ne kadaretkilendiğini görmek için arabayı yeni bir Nissan LEAF Plus ile karşılaştırdılar. LEAF’ın tek motorlu önden çekişli bir araba olduğunu belirtmek önemlidir. Buna ek olarak, TFLcar her iki arabanın da tam olarak 236 mil menzili ile yola çıkmasını sağlıyor .

Videoyu inceleyin ve aşağıdaki yorum bölümünde bize düşüncelerinizi iletin.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir