Kapat

Tesla Model S P100D Yeni Çeyrek Mil Dünya Rekorunu Kırdı

Şimdi tekrar kırılmayı bekliyoruz.

Bir Tesla Model S P100D sadece çeyrek mil drag yarışında yeni bir dünya rekoru kırdı. Kayıt düzenleyicisinin videosunu buradan izleyin.

Model S çeyrek mil şeridinde yıldırım gibi hareket eder. O kadar hızlı ki, diğer bazı arabalarda, hatta aşırı pahalı hiper arabalarda bile, 1/4-milde eşleşmiyor.

Model S’nin şeritte hızlı olduğunu uzun zamandır biliyor olsak da, şimdi daha da hızlı. Bu hedef biraz daha yükseltildi. Model S için yeni 1/4 mil dünya rekoru süresi 125 MPH’de 10.41 saniyedir. Bu sadece 10.44 ‘ün eski rekor zamanından daha iyi saniyeler ancak zamanı biraz daha aşağıya atmak için yeterli.

Talon Tsi97 üzerinden video açıklaması YouTube’daki videolar:

Bugün yeni bir dünya rekoru Tesla tarafından Hot Rod Drag Week 2019’da 1/4 Mil’de yapıldı!

Ağırlık azaltma ve 20 “Nt555r lastikleri olan bir Tesla Model S P100D, 10.44 ‘ün önceki rekorunu kıran 10.41@125mph seviyesine çıktı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir