Kapat

Tesla Model S Plaid ve Model X Plaid En Büyük Batarya Kapasitesine Sahip olacak

Ne kadar büyük olsa da bir gizem kalıyor.

Elon Musk Twitter’dan yaptığı açıklamada Model X plaid ve Model S Plaid araçlarının üretilen araçları arasında en büyük batarya grubuna sahip araçlar olacağını belirtti.

Ancak bu durum daha önce de belirtilmişti. Şu an meydana gelen bir fikir değişikliği değil. Konu hakkında atılan Tweet ekteki gibidir.

Elektrikli otomobillere gelince çoğu zaman motorlarda daha fazla güç üretmenin tek yolu aküde daha fazla kapasite kullanmaktır. Bu, daha uzun bir süre boyunca daha yüksek güç sağlar ve aynı zamanda akünün aşırı boşalma ile başa çıkmasına yardımcı olur.

Alınan bilgilere göre bu iki model araç 2020 yılında kullanıcılara sunulacak. Biz de sabırsızlıkla bu araçları beklemekteyiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir