Kapat

Tesla Model S, RAF Üssünde U-2S Kalkışını Takip Ediyor

Bu tür işler Corvette ve Camaro tarafından yapıldı.

Sadece değiştirilemeyecek gibi görünen bazı şeyler var. “Dragon Lady” olarak da bilinen Lockheed U-2’yi takip. İlk olarak 1955’te sunuldu ve bugüne kadar “ultra yüksek irtifa keşif uçağı” olarak kullanıldı. Basit bir deyişle bir casus uçağı. Diğer taraftan kova arabaları daha hızlı ve daha verimli makinelerle değiştirildi. Camaro ve Corvette ünitelerinden Tesla Model S’ye .

Eğer bu uçak veya genel olarak havacılık konusunda bilginiz yoksa, en azından “ Spies Köprüsü” nü izlemiş olmalısınız. U-2, Francis Gary Powers, Rudolph Abel ve James B. Donovan’ın yanı sıra, o filmin ana karakterlerinden biri. Vurulmuş olan uçak.

Yine de, neden bir uçağın ilk başta bir kovalama aracına ihtiyaç duyduğunu sorabilirsiniz. Bunların çoğu yok, ancak U-2 teknik özellikleri nedeniyle kalkış ve iniş sırasında onu takip etmesi gereken bir yere ihtiyaç duyuyor.

Mümkün olduğunca hafif olacak şekilde tasarlanan, başlangıçta iniş takımlarına sahip değildi. Hareketli bir platformdan kalkış yapma planları başarısız olduğunda, kokpitin hemen arkasında ve motorun arkasında daha küçük bir tekerlek seti ile bir “bisiklet konfigürasyonu” aldı.

Tesla Model S, RAF Üssünde U-2S Kalkışı İçin Chase Araba Olarak Çalışıyor

Kalkış için, uçak pistten çıkar çıkmaz düşürülen “pogos” adı verilen yardımcı tekerlekleri kullanır. Bunu yukarıdaki videoda açıkça görebilirsiniz.

Muhtemelen kovalanan araçlara neden ihtiyaç duyulduğunu çoktan anladınız. Aksi takdirde, pilotun kanatlı bisikletinde dengeyi korumasına yardımcı olurlar. Sürücü U-2’yi mümkün olduğu kadar yakından takip eder ve pilot için bilgi verir.

Eğer kalkışta gerekliyse, inişlerde daha da fazla olurlar. Büyük kanatlarda U-2’nin inmesi çok zordur. Yani kelimenin tam anlamıyla gökten düşmek zorunda. Sorun, hafif ve kırılgan olmasıdır.

İki ayağından (61 cm) daha fazla düşerse, iniş takımı kırılabilir. Bu “rakıma” ulaştığında, kovalamaca arabası pilotu uyarır ve daha güvenli bir inişe izin verir.

Yukarıdaki uçuş İngiltere, Gloucestershire’daki RAF Fairford’da gerçekleşti. Ve Tesla Model S’yi taşıyıcı araba yerine orada görmek semboliktir. Zamanın işareti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir