Kapat

Tesla Model S Roamer Karavan Geleceğin Karavanı Olabilir

Prototip önümüzdeki hafta Michigan’da piyasaya sürülecek.

Bu projenin arkasındaki beyin Travis Rabenberg adında bir adam. Bu yapının Tesla’nın Model X  SUV’sunu kullanmasını bekleyebilirsiniz ancak aslında S P90D Modeline dayanmaktadır. Rabenberg buna Tesla Roamer diyor ve görebildiğiniz gibi sedan’ın arka sehpalarını açılır tavanlı yataklı ve lavabo ve tuvaleti işletmek için gerekli malzemeleri içeren küçük bir yaşam alanı mevcut.

Tesla Roamer kamyonet ve karavan

Bu yapının ilginç bir yanı var. Rabenberg, basitçe iyi bir ürün yelpazesine sahip bir elektrikli kampçı oluşturmak istemiyor ancak heyecan verici olmasını istiyor. Temel P90D olması ile elektrik güç aktarma sistemi 691 beygir gücü üretebilir (515.2 kilowaat).

Tesla Roamer’ını bu yaz kros turuna çıkarmayı planlıyor, daha sonra 2020 Dünya Fuarı için İngiltere’den Dubai’ye gitmek için hareket edecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir