Kapat

Tesla Model S Vs Porsche Taycan Kıyaslama: Video

Bu karşılaştırma sadece bir başlangıçtır … Taycan’ın tam olarak açılmasından sonra Tesla / Porsche incelemelerinin seli için hazır olun.

Porsche Taycan, 2019 yılının en sıcak prömiyerlerinden biri ve muhtemelen en iyi elektrikli otomobillerden biri. Taycan’ın ne kadar iyi olduğunu yanıtlamak için önce Tesla’nın en gelişmiş BEV kriterinden geçilmesi gerekiyor .

Son zamanlarda GasTrol, Taycan ve Tesla Model S arasında ciddi kıyaslamanın yapılacağını bildirdi.

Video, Porsche’nin yutması için zorlu bir hap olabilecek bazı şeyleri gösteriyor.

Her şeyden önce, Porsche Taycan’ın ( resmi olmayan özelliklere bakın ), Tesla Model S (birkaç yıl önceki versiyonları bile) ile eşleşmeyeceği anlaşılıyor :

  • Menzil: Tesla Model S durumunda 370 mil (595 km) ve Taycan durumunda 310 mil (499 km) bekleniyor. Fark% 15’ten fazladır.
  • Hızlanma 0-60 mil: 2,4 saniye (Tesla Model S) vs belki 3,1-3,5 saniye (Porsche Taycan). Zaman en az % 30 daha yüksek.
  • Şarj: 200 kW’a kadar (Tesla Model S), 250 kW’a kadar (Tesla Model 3) ve 250 kW’a (Porsche Taycan). 800 V’da şarj edilen 350 kW’lık şarjın piyasaya çıkması beklenmiyor (2021 yerine).

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir