Kapat

Tesla Model X 176.000 Km Sonra Batarya Kapasitesinin Sadece % 9 Oranını Kaybetti

Bu bataryalar için gelecek vaat eder mi?

Bilindiği üzere kısa süre önce Tesla, araçlarında yazılım güncellemesi yapmıştı. Bu yazılım güncellemesi ile birlikte bazı özelliklerin kısıtlandığını düşünmüştük. Ancak Tesla bu güncellemeleri ile batarya kapasite durumunu da sizlere yansıttı.

aDigitalNomad tarafından yayınlanan videoda Tesla Model X orjinalde 416 km menzil gitmesi gerekirken 2 yıl sonra veya 176.000 km sonra 378 km menzile sahip oldu. Bu da % 9’luk bir kapasite kaybı anlamına geliyor. Bir diğer konu da kullanıcı bu aracın daha geç şarj olduğundan yakınıyor.

Bu batarya azalmasının km kaynaklı mı yoksa yazılım kaynaklı mı olduğunu henüz bilemiyoruz. Konu hakkında herhangi bir bilginiz varsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşın.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × one =