Kapat

Tesla Model X, “Dünyanın En Zorlu” Çekme Testine Katıldı

Bunu kaldırabileceğinden eminiz, fakat menzile göre ne pahasına?

Çok uzun zaman önce size Fast Lane Car’ın nihai Tesla Model X çekme testinin kapsamı için söz verdik. 

TFLcar’a göre “Dünyanın En Zorlu” çekme testi nedir ? Colorado’daki bir dağa kadar I-70 eyaletler arası 8 mil uzunluğundaki Ike Gauntlet. 11.000 feet’in üzerinde yüzde 7’lik bir nottan bahsediyoruz.

Test, Model X’in 4.500 pound çekmesini sağlıyor. Model X‘in göreve bağlı olduğunu söylemek güvenlidir. Ancak ilginç olan kısım gezinin ne kadar sürdüğü olacaktır. Geleneksel, gazla çalışan bir araçla çektiğinizde, menzilin büyük bir darbe aldığını unutmamak önemlidir. Dolayısıyla, Tesla hızla menzili kaybederse bile , bu mutlaka bir EV ile çekmenin sorunlu olduğu anlamına gelmez.

YouTube’daki The Fast Lane Car üzerinden video açıklaması :

Güç Aç Tesla Model X – Dünyanın En Zorlu Çekme Testi | Macera X Ep. 2

http://www.Transwest.com/frederick ) Tesla Model X Çekilebilir mi? Evet, ama bir dağdaki dünyanın en zorlu çekme testine azami yük yükleyebilir mi? Bu hafta TFL’nin yeni Adventure X video serisinin bölümünde cevaplamak için belirlediğimiz soru bu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir