Kapat

Tesla Model Y Artık Gigafactory 3’te Üretilecek

Beklenen açıklama CEO’dan geldi.

Bilindiği üzere Tesla Gigafactory teslimatları kısa süre önce başladı ve ilk olarak Tesla çalışanlarına dağıtıldı. Ayrıca bu fabrikada güç aktarma organları da üretilecek.

Fakat Tesla, Model Y araçlarının nerede üretileceğini henüz açıklamamıştır ve Çin piyasasına satıp satmayacağı hakkında da bilgi yoktu. CEO Elon Musk yaptığı açıklamada Model Y’nin Gigafactory 3’te üretileceği bilgisini verdi.

Tesla Gigafactory 3, en başından itibaren Model 3 ve Model Y üretimi için tasarlandı. Şirket başlangıçta fabrikanın Çin pazarı için giriş seviyesi bir versiyon (Standard Range Plus) üreteceğini, diğer versiyonların ise ABD’den ithal edileceğini söyledi.

Firma ayrıca birçok patent ile tüm üretim makinelerini kendisi tasarlamış oldu. Bu patentlerden bir kaçını aşağıda sunuyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir