Kapat

Tesla Model Zero ve Tesla Pickup Arasındaki Bağlantı Nedir?

İkisi arasında bir bağlantı var mı?

Tesla Model Zero (Sıfır) daha önce hiç açıklanmadı. Sanırım siz de duymadınız ama firma böyle bir aracın varlığını açıklamak için gün sayıyor. Peki Zero nedir şimdi bunu açıklayalım.

Model Zero’nun tasarımcısı şu açıklamaları yapıyor;

“Model 3’ün altına giren bir otomobilin elektrik yaşam tarzını herkes tarafından erişilebilir hale getirme hedefi var. Model Zero, marka imajını giriş seviyesi pazarına doğru güçlendirecek ve yeni bir araca girmek isteyen hemen hemen herkes için sürdürülebilir işe giriş kapıları açacak. ” 

Bu araç şu ana kadar üretime girmedi ancak Tesla tarafından üretim periyodu başlayabilir. Nasıl bir bağlantı var sorusuna gelirsek her iki aracın tasarımını piyasaya sızdıran kişi aynı kişi. Tesla pickup ile ilgili sızdırılan bilgiler gerçek oldu ve araç firma tarafından yalanlanmadı. Şimdi ise yeni Tesla Model Zero tasarımı ortaya atıldı. Umarız firma kısa süre içerisinde bir açıklamada bulunur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir