Kapat

Tesla Otopilotta Daha Sorunsuz Bir Gezinti Sunuyor

Firmaların sürücü destek programların yürütmesine aksi olarak Tesla hala otonom araçlar üzerinde çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan son güncellemelerde Tesla’nın oto pilot özelliği ile şerit değiştirmenin daha kolay olduğu öne sürüldü.

Tesla Çarşamba günü yaptığı açıklamada , “daha ​​kesintisiz bir aktif rehberlik deneyimi” olduğunu belirten Autopilot Navigate’e bir güncelleme yaptığını duyurdu . Şirketin, Autopilot’un sürücünün nereye gitmek istediğini bilmesiyle meşgul olmasını kolaylaştıracağı söylenen birkaç değişiklik var. Bu amaçla, Autopilot şimdi, sürücülerin bir şerit değişikliği başlatmak için dönüş sinyali koluna dokunmak isteyip istemediklerine karar vermelerini sağlayan bir ayar sunuyor. Bu onaylamayı reddederlerse Tesla, aracın otomatik olarak şerit değiştirmeleri yapacağını söylüyor.

Alternatif olarak, sürücüler görsel bir uyarıya ek olarak yaklaşmakta olan bir şerit değişikliği için sesli bir uyarı da seçebilirler. Tesla, Ağustos 2017’den sonra yapılan otomobillerin, direksiyonlarının da titreşebileceğini söyledi. Bu durum sürücülerin kararları üzerinde etkili olacaktır.

Sürücüler artık bir hedef ayarlandıktan sonra sistemi, karayolu üzerinde olduklarında açmak yerine sistemi etkinleştiren bir ayar seçebilirler. Tüm bu değişikliklerin zaten Geliştirilmiş Otopilot veya Tam Kendi Kendine Sürüş Kabiliyetine sahip ABD araçlarına gönderilmeye başladığını belirten Tesla, kullanıcılar tarafından onay verilince tüm dünya üzerinde bu özelliğin aktif olacağını belirtti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =