Kapat

Tesla Pickup, Geleceğin Ağır Yükleyicisini Hayal Etmek İçin Yapıldı

Fakat Tesla Model X doğru başlangıç ​​noktası mı?

Orta motorlu Chevrolet Corvette dışında, Tesla’nın teslim alındığı anda muhtemelen beklendiği kadar araç bulunmuyor. Halihazırda çevrimiçi olarak çok sayıda araç rendercisi var ancak şimdi  The Sketch Monkey , elektrikli aracın nasıl görünebileceğini hayal etmeye başladı.

The Sketch Monkey bu videoyu, zaten mevcut olan Tesla alıcılarının bazılarını eleştirerek başlatır. En büyük şikayeti, birçoğunun markanın şekillendirme ipuçlarından yeterince taşımaması, bu nedenle bu render için başlangıç ​​noktası olarak bir Model X kullanıyor.

Tesla kamyon teaser'ı

Sanatçının amacını görmek kolay olsa da, doğru olmayabilir. Tesla’nın kamyon için tek teaser’ı (yukarıdaki), şirketin mevcut modellerinden hiçbirine benzemeyen açısal bir şekle sahip olduğunu gösterir. Twitter’da Elon Musk, aracın siber bir estetiğe sahip olduğunu ve bunun Blade Runner filminde yerinin dışına çıkmayacağını iddia ediyor.

Filmin bilimkurgu estetiğini kullanmak yerine,  The Sketch Monkey  tasarımını daha geleneksel kılıyor. Model X ile benzerlikler son derece açıktır. Ancak, bu araç daha yüksek bir sürüş yüksekliğine sahip ve normal bir kargo yatağı oluşturmak için uzatılmış çıkıntıya sahiptir. Öne doğru ince ayarlamalar, köşelerde bulunan girişleri içerir.

Kamyon neye benziyorsa, Musk çok özel bir şey olmasını istiyor. Başlangıç fiyatı 50.000 $ altında iddia ediliyor. Range-topping versiyonlarının bir ücret karşılığında 400 ila 500 mil gidebileceği iddia ediliyor. Süspansiyon arkadaki yüke göre ayarlanabilir. 

Tesla Pick-up, yıl bitmeden önce piyasaya sürülmesi ve pratik olarak kitle pazarına hitap edebilecek ilk elektrikli toplayıcı olması gerekiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − nine =